Friser.pl - kosmetyki L'Oreal, Kerastase
Darmowa dostawa od 50 zł ◈◈◈ Przygotuj włosy na słońce! >>SPRAWDŹ

Do darmowej dostawy brakuje Ci 349,00 zł

Masz pytania? +48 505 819 180

Szybka wysyłka

Bezpieczne zakupy

Redken w trosce o naszą planetę

Dodano: w kategorii: Aktualności autor:
Redken w trosce o naszą planetę

Troszczymy się o dobro naszej planety każdego dnia!

W Redken przez cały rok i każdego dnia troszczymy się o dobro naszej planety, ale z okazji Dnia Ziemi pragniemy szerzej opowiedzieć o naszych działaniach na rzecz środowiska. Przeczytaj i dowiedz się między innymi, czym dla nas jest świadoma produkcja i z czego powstają opakowania produktów Redken.

Niebawem minie 30 lat odkąd grupa L’Oréal, do której należy Redken, otworzyła w 1995 roku swoje pierwsze „environmental research laboratory”*, by ewaluować i redukować pozostawiany przez firmę ślad środowiskowy. Pozwoliło to wówczas opracować ekspertyzy oceniające możliwy wpływ produkcji kosmetyków na ekosystemy wodne, dzięki czemu grupa do dziś stosuje m.in. restrykcyjne procesy selekcji składników wykorzystywanych w formułach swoich produktów. Blisko trzy dekady później, podejmując decyzje z myślą o środowisku naturalnym, nie tylko bierzemy odpowiedzialność za swoje działania, ale możemy edukować i inspirować wiarę w wartości proekologiczne wśród fryzjerów, kolorystów oraz konsumentów. Umożliwia nam to:

Zobacz wszystkie kosmetyki Redken

1. OGRANICZONE WPROWADZANIE DO OBIEGU NOWEGO PLASTIKU

Świat nie potrzebuje już więcej plastiku. Dlatego jednym z naszych priorytetów jest ograniczenie ilości tworzyw, które wykorzystywane są w opakowaniach produktów Redken. Aby realizować te założenia, stawiamy na rozwiązania wykorzystujące już istniejący plastik oraz tekturę. Decydując się na ponowne użycie będących w obiegu tworzyw, które poddawane są procesowi recyklingu, ograniczamy ilości wprowadzanych do puli nowych odpadów.

2. ŚWIADOMA PRODUKCJA

Dla nas ważne jest nie tylko to, jak się kończy – ale i jak się zaczyna. Wierzymy, że fundamentem naszych działań na rzecz środowiska jest produkcja zaplanowana tak, by w jak najmniejszym stopniu czerpać z ograniczonych zasobów Ziemi i minimalizować pozostawiany ślad węglowy. I właśnie dlatego wszystkie produkty Redken do koloryzacji włosów produkowane są w fabrykach wykorzystujących odnawialne źródła energii*.

3. STAWIANIE NA ODPOWIEDZIALNE FORMUŁY

Formuły wszystkich produktów Redken do koloryzacji włosów są wegańskie**, a 72% światowego portfolio szamponów Redken w co najmniej 90% jest biodegradowalne***.

4. PRODUKTY POTWIERDZONE CERTYFIKATAMI

W 2023 roku aż 156 produktów Redken uzyskało certyfikat Cradle to Cradle, co stanowi niemal 30% wszystkich wyróżnionych w ten sposób produktów grupy L’Oréal*. Cradle to Cradle to niezależny standard oceny bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności wobec tworzyw, materiałów oraz produktów powstających w fabrykach. Ich logo znajdziesz na produktach Redken potwierdzonych tym certyfikatem.

5.  WSPARCIE TWOICH PROEKOLOGICZNYCH WYBORÓW ZAKUPOWYCH:

  • formuła produktu jest wegańska,
  • produkt jest biodegradowalny w co najmniej 90%,
  • opakowanie powstało z plastiku z recyklingu w minimum 94%,
  • opakowanie powstało z użyciem mniejszej ilością plastiku,
  • produkt został wytworzony w fabryce w 100% korzystającej z odnawialnych źródeł energii

Dołącz do nas w trosce o środowisko naturalne i celebrujmy piękno naszej planetę każdego dnia!

*Dowiedz się więcej z „2023 L’Oréal Universal Registration Document”.
**Bez składników pochodzenia zwierzęcego.
***W odniesieniu do OECD 301 lub porównywalnych testów.

Komentarze do wpisu (0)
Napisz komentarz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium