pytania? zadzwoń!

(+48) 505 819 180 lub napisz kontakt@friser.pl

Wersje językowe
Kérastase Genesis - mocniejsze włosy każdego dnia okiem ekspertów 0
Kérastase Genesis - mocniejsze włosy każdego dnia okiem ekspertów

Jednym z największych pragnień każdej kobiety są zdrowe, piękne i gęste włosy. W poszukiwaniu lekarstwa na ich urodę, oczekują połączenia przyjemnej konsystencji, urzekającego zapachu ze skutecznością w walce z wypadaniem włosów, którego każda doświadcza. Dlatego, aby uzyskać kompleksowe rozwiązanie, podczas opracowywania nowej gamy Kérastase Genesis, zaproszono do współpracy trzech ekspertów zajmujących się zdrowiem i urodą.

Kérastase Genesis kosmetyki przeciw wypadaniu włosów

Dlaczego włosy wypadają?

Analizując funkcjonowanie włosa i jego codzienne zmagania wyodrębniono dwa główne powody wypadania włosów:

- czynniki biologiczne, jak stres, zmiany hormonalne, dieta czy styl życia, które mogą powodować stopniowe oddzielanie się cebulek od skóry głowy, a tym samym wzmagać wypadanie włosów.

- czynniki zewnętrzne, jak zanieczyszczenia środowiska, stylizacja na gorąco, które prowadzą do osłabienia włókien, a w następstwie do łamania włosów, które potem tracą objętość, wypadają lub nawet może dojść do zapalenia mieszków włosowych.

Zatem, do najczęstszych czynników, przyczyniających się do utraty włosów, jest to, z czym mierzymy się na co dzień:

- stres, złej jakości sen, zły nastrój mogą zwiększać wrażliwość skóry głowy.

- zmiany hormonalne mają wpływ na równowagę włosów, znacznie wpływając na ich odrastanie.

- dieta – zbyt restrykcyjna lub nadmierne zażywanie suplementów mogą powodować utratę włosów.

- urządzenia do stylizacji na gorąco – przesuszają i osłabiają włosy zwiększając ich łamliwość i tym samym wypadanie.

- czynniki środowiskowe- zanieczyszczenie powietrza, pogoda – mają wpływ na cykl wzrostu włosa.

Jak więc zapobiec wypadaniu włosów? To pytanie przyświecało specjalistom współpracującym z Kérastase przy tworzeniu linii Genesis. Wiedza ekspertów z dziedziny wellnes i kosmetyki pozwoliła stworzyć rozwiązanie dla przyczyn utraty gęstości włosów.

Pierwszy z ekspertów, który podzielił się swoją wiedzą na temat wypadania włosów jest uwielbiany przez Francuzów fryzjer, David Lucas. Słynący niezwykłej umiejętności dobierania stylizacji do indywidualnych cech osobowości, autor wielu najpiękniejszych fryzur, które można podziwiać na ulicach Paryża. Oto kilka jego słów:

Jaka jest przyczyna wypadania włosów?

Istnieją dwie przyczyny tego zjawiska: albo jest to reakcja na stres, albo postępujący proces związany z osłabieniem korzeni włosów.

Czy to normalne, że podczas czesania wypadają mi włosy?

Codziennie tracimy od 40 do 100 włosów, więc nie ma się czym martwić. Twoje włosy nieustannie odrastają. Z drugiej strony, jeżeli masz łamliwe włosy, częste szczotkowanie lub wycieranie ręcznikiem może je jeszcze bardziej osłabiać. To samo dotyczy stosowania gumek do włosów. Bądź delikatna.

Jakieś wskazówki odnośnie zapobiegania wypadaniu włosów?

Poza stosowaniem odpowiednich produktów do pielęgnacji, trzeba regularnie masować skórę głowy. Masaż głowy pobudza mikrokrążenie, dzięki czemu niezbędne składniki odżywcze lepiej docierają do mieszków włosowych.

Kérastase Genesis aminexil

Kto zrozumie lepiej problem wypadania włosów i to, jaki wpływ na nie ma ciąża i zmiany hormonalne lepiej niż lekarz dermatolog, która prywatnie jest mamą trójki dzieci? Inspirująca Pani doktor Laura Scott, blogerka, matka, prowadząca aktywny tryb życia, dzieli się zwoją specjalistyczna wiedzą i odpowiada na najbardziej nurtujące pytania dotyczące wypadania włosów:

Czy wypadanie włosów jest normalnym zjawiskiem?

To zupełnie normalne, że ludzie tracą od 40 do 100 włosów dziennie. Ponieważ poszczególne włosy znajdują się w różnej fazie cyklu wzrostu, wypadają z dowolnych miejsc na skórze głowy.

Kiedy wypadanie włosów należy uznać za problem?

Jeżeli włosy wypadają w większej ilości niż zwykle, wypadają z określonych miejsc lub ich ubytek tworzy widoczną łysinę, lub jeśli są nadmiernie łamliwe, wówczas nie jest to normalne i należy podjąć działania.

Czy włosy powinny wypadać przed 35 rokiem życia? Czy istnieje jakiś związek pomiędzy wypadaniem włosów a starzeniem się?

Włosy nie "powinny" wypadać przed 35 rokiem życia, ale jest to oczywiście powszechne zjawisko związane albo z osłabieniem korzeni włosów lub ich łamaniem się w trakcie pielęgnacji i pod wpływem wysokiej temperatury. Nie istnieje powód, dla którego z wiekiem miałoby nam wypadać więcej włosów, ale ich zwiększone wypadanie może być skutkiem ubocznym przyjmowania leków, wynikiem niedożywienia, depresji i choroby, które znacznie częściej występują u osób w podeszłym wieku.

Czy stres lub brak snu może powodować wypadanie włosów?

Nie ma konkretnych badań stwierdzających związek między jakością snu a wypadaniem włosów, ale na pewno istnieje związek między jakością snu a poziomem hormonów stresu, a takie hormony działają na nasze mieszki włosowe, co może prowadzić do wypadania włosów.

Ogromny wpływ na opracowanie Kérastase Genesis miała również dr Megan Rossi – ekspert od zdrowego żywienia. Poniżej wyjaśnia, w jaki sposób zdrowa dieta wpływa na kondycję włosów i jak można zapobiec ich wypadaniu:

Jak powinna wyglądać zdrowa dieta dla włosów?

Dieta powinna być różnorodna, a nie restrykcyjna. Należy unikać eliminowania całych grup żywności. Ważne są na przykład węglowodany i produkty pełnoziarniste. Najlepiej zjadać 30 posiłków roślinnych w tygodniu, w tym owoce, warzywa, zboża pełnoziarniste, rośliny strączkowe, orzechy i nasiona.

Czy należy stosować suplementy, aby zapobiegać wypadaniu włosów?

Witaminy A, B, C, D, żelazo, selen oraz cynk to składniki ważne dla wzrostu i wzmacniania włosów, ale bezpieczniejsze i zdrowsze jest pozyskiwanie tych składników odżywczych i antyoksydantów z żywności roślinnej, na przykład z owoców, warzyw i zbóż, niż z przyjmowania ich w dużych dawkach w postaci suplementów.

Czy wypadanie włosów może być spowodowane spożywaniem za dużej ilości witamin?

Nadmierne spożycie suplementów diety może rzeczywiście powodować wypadanie włosów. W przypadku suplementacji żelaza, witaminy A i selenu obserwuje się związek z wypadaniem włosów. Ważne jest więc, aby przed rozpoczęciem przyjmowania suplementów poprawiających stan włosów zbadać poziom składników odżywczych w naszym organizmie.

Kérastase Genesis przeciw utracie gęstości włosów

Genesis to z pewnością linia, która odmieni sposób patrzenia na pielęgnację. My zaczynamy już testować kosmetyki. Patrząc na błyskawicznie rosnącą popularność linii, widzimy że wśród Was zainteresowanie jest ogromne. Czekamy zatem i na Wasze opinie. Pamiętajcie, że wszystkie kosmetyki z linii znajdziecie na friser.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium