Friser.pl - kosmetyki L'Oreal, Kerastase
Ostatnie chwile walentynkowych promocji! DARMOWA DOSTAWA OD 50 PLN >>

Do darmowej dostawy brakuje Ci 349,00 zł

Masz pytania? +48 505 819 180

Szybka wysyłka

Bezpieczne zakupy

Jak wydobyć skręt włosa? Włosy naturalnie kręcone

Dodano: w kategorii: -
Jak wydobyć skręt włosa? Włosy naturalnie kręcone

Naturalny skręt włosa – Curly girl method

Prekursorką i osobą, która przedstawiła CGM (Curly Girl Method) światu jest Lorraine Massey. Fryzjerka i ekspertka do spraw włosów pochwaliła się tą innowacyjną metodą pielęgnacji włosów falowanych i kręconych na początku XXI wieku. Dzisiaj CGM przeszła wiele transformacji, tak by dostosować się do włosów o różnym typie skrętu, jednak podstawowe założenia pielęgnacyjne pozostały te same. Myśląc o metodzie Curly Girl powinniśmy mieć z tyłu głowy kilka żelaznych zasad:

 1. Absolutny zakaz czesania włosów na sucho – włosy rozplątujemy tylko za pomocą palców albo grzebienia z szeroko rozstawionymi zębami. Najlepiej zabiegi te wykonywać pod prysznicem lub zaraz po wyjściu z wody z nałożoną odżywką. 
 2. Wykluczenie kosmetyków zawierających mocne środki chemiczne – szampony, które w swoim składzie mają substancje takie jak SLS, SLES, ALS albo silikony mogą mocno obciążyć i zniszczyć włosy tworząc wokół nich specyficzną otoczkę. 
 3. Używanie niepieniących się kosmetyków, które dokładnie oczyszczą skórę, jednocześnie nie pozbawiając loków naturalnych olejów, chroniących włosy przed przesuszaniem. 
 4. Ugniatanie włosów – aby wydobyć skręt na włosy należy nałożyć specjalny żel aktywujący z naturalnymi składnikami, by następnie ugniatać fryzurę w celu wydobywania skrętu. 
 5. Zakaz używania zwykłej suszarki z gorącym powietrzem – w przypadku CGM lepiej sprawdza się naturalne suszenie lub używanie do tego celu nakładki z dyfuzorem. 
 6. Zakaz używania klasycznego ręcznika – znane wszystkim, klasyczne ręczniki bawełniane mają szorstkie włókna, które mogą sprawić, że włosy zaczną się puszyć, aby uzyskać najlepszy efekt do wycierania włosów i poppingu korzystaj z ręcznika bambusowego albo zwykłego bawełnianego t-shirta. 
[product category_id="133" limit="4" slider="true"]

Plopping co to? Ręcznikowanie włosów 

Najprościej mówiąc, plopping to metoda stylizowania i skręcania włosów bez użycia ciepła. Ręcznikowanie włosów jest szczególnie lubiane przez osoby stosujące metodę Curly Girl, która pozwala na naturalne wydobycie i utrzymanie skrętu włosa. Plopping to metoda zupełnie nie inwazyjna, która nie wpływa negatywnie na kondycję naszych włosów, dlatego absolutnie każdy może jej spróbować. Plopping polega na zakręceniu w specjalny ręcznik mokrych włosów z produktem stylizacyjnym. Reuzltaty tej metody są świetne, ale więcej o niej napiszemy w osobnym artykule. 

[product category_id="132" limit="4" slider="true"]

Typy skrętu włosów

Jak już wcześniej zdążyliśmy wspomnieć, włosy kręcone możemy podzielić na kilka podstawowych typów. Jeśli jesteś posiadaczem lub posiadaczką włosów kręcących się, to ta informacja pomoże ci lepiej zadbać o fryzurę.

Włosy falowane 

 • Włosy falowane 2a – włosy lekko falowane, przylegające do głowy z mocną tendencją do puszenia 
 • Włosy falowane 2b – mocniejsze fale, kształtem przypominające literę S. Włosy są nieco grubsze niż w przypadku 2a, jednak wciąż u nasady mocno przylegają, a fale zaczynają się mniej więcej od połowy długości 
 • Włosy falowane 2c – mocne, sprężyste fale, które zaczynają się już u nasady
 • Włosy falowane 2d – włosy inaczej nazwywane “wurly”, nazwa jest połączeniem słów wavy – falowane i curly – kręcone, co idealnie oddaje ich charakter. Pasma są falowane u nasady, zaś na dole są kręcone  

Włosy kręcone 

 • Włosy kręcone 3a – kształt delikatnych loków, który zmienia się wraz z warunkami atmosferycznymi, włosy łatwo poddają się stylizacji 
 • Włosy kręcone 3b – drobne loczki, które łatwo się przesuszają 
 • Włosy kręcone 3c – grube i miękkie w dotyku pasma tworzące drobne loczki kręcoce się już u nasady 

Włosy sprężynkowe 

 • Włosy sprężynkowe  4a –  drobne, choć kruche, gęste loczki 
 • Włosy sprężynkowe  4b – w przeciwieństwie do poprzednio przywoływanych typów, włosy kręcą się nie w miękkie S a w twardsze, bardziej kanciaste Z
 • Włosy sprężynkowe  4c – najbardziej kręcone włosy, bardzo gęste, małe loczki w kształcie przypominające bardzo drobny łańcuszek
[product category_id="140" limit="4" slider="true"]

Jak wydobyć skręt włosów? Kosmetyki poprawiające skręt włosa 

Wybierając kosmetyki, które mają poprawić lub wydobyć naturalny skręt włosa musimy pamiętać o tym, by brać pod uwagę jedynie produkty niezawierające substancji takich jak SLS, SLES, ALS oraz silikony i alkohole. Jednym z najważniejszych produktów, który pomoże w pielęgnacji włosów kręconych jest oczywiście odżywka, którą służy nie tylko do nakładania po umyciu, ale w CGM jest zalecana także do samego mycia zamiast szamponu. Do kosmetyków zaliczanych do niezbędnika posiadacza loków należą także aktywator skrętu w postaci żelu lub balsamu i olejek do włosów.  

Więcej na temat włosów przeczytasz w naszych poradnikach tutaj:

Komentarze do wpisu (0)
Napisz komentarz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium