Friser.pl - kosmetyki L'Oreal, Kerastase
Darmowa dostawa od 50 zł ◈◈◈ SUMMER SALE >>SPRAWDŹ

Do darmowej dostawy brakuje Ci 349,00 zł

Masz pytania? +48 505 819 180

Szybka wysyłka

Bezpieczne zakupy

Zmień poziom porowatości swoich włosów z nowością od L’Oréal Professionnel

Dodano: w kategorii: Aktualności, Testy produktów autor:
Zmień poziom porowatości swoich włosów z nowością od L’Oréal- Pielęgnacja przed szamponem

Nowość od L’Oréal!

Porowatość to cecha włosów, której dookreślenie może wspomóc komponowanie właściwej rutyny pielęgnacyjnej. Choć porowatość jest uwarunkowana genetycznie, może zmieniać się pod wpływem działania np. detergentów lub termostylizacji. W celu odpowiedniego reagowania na różne poziomy porowatości włosów powstała NOWOŚĆ w gamie Metal Detox: Pielęgnacja przed szamponem!

Zobacz nowość od L'oreal

Aby lepiej zrozumieć znaczenie porowatości włosów, przyjrzyjmy się jej definicji, która objaśnia porowatość jako stopień rozchylenia łusek włosów. Łuski włosów o niskiej porowatości gładko przylegają do ich powierzchni, przy wysokiej zaś są odchylone; średnia porowatość plasuje włosy pośrodku tych dwóch rodzajów. Niska porowatość to także cecha włosów gładkich, prostych, lśniących i z tak zwanym efektem tafli. Takie włosy mogą jednak wydawać się pozbawione objętości, oklapnięte, przylegające do skóry głowy oraz niepoddające się stylizacji. Z kolei włosy wysokoporowate wyróżnia szorstkość w dotyku, matowość, skłonność do puszenia się, szybkie wysychanie oraz wyraźna, nadmierna wręcz podatność na stylizację. Za włosy bezproblemowe uznaje się włosy średnioporowate, które nie dostarczają większych problemów ani w pielęgnacji, ani w stylizacji.

Nie oznacza to jednak, że porowatość związana jest wyłącznie z zewnętrzną częścią włosów. Gdyby spojrzeć na przekrój budowy włosa pod mikroskopem, dostrzec można jego trzy warstwy (począwszy od tej najgłębiej osadzonej):

  • rdzeń włosa, czyli cienką warstwę, która w ogóle nie występuje we włosach bardzo cienkich,
  • warstwę korową, zwaną również korą włosa, czyli główną część włosa stanowiąca ok. 80% jego masy całkowitej; to tu znajduje się melanina, czyli pigment decydujący o naturalnym kolorze włosów,
  • łuskę włosową, czyli powierzchniową warstwę ochraniającą wnętrze włosa, składającą się z łusek włosów; to właśnie ona jest najbardziej narażona na wpływ czynników zewnętrznych.

Poziom porowatości włosów może zmieniać się zarówno pod wpływem czynników wewnętrznych, takich jak dieta, stres czy gospodarka hormonalna organizmu, jak i zewnętrznych, takich jak poddawanie włosów zabiegom chemicznym czy termostylizacja przy użyciu zbyt wysokich temperatur. Nawet czynniki środowiskowe i atmosferyczne mogą kształtować poziom porowatości włosów, która na poziomie kory włosy zmienia się w konsekwencji wszystkich tych czynników, a na poziomie łuski włosowej podlega dodatkowo uszkodzeniom przez tarcia mechaniczne (szczotkowanie, pocieranie o odzież).

Również w odniesieniu do zdolności włosów do wchłaniania i zatrzymywania wody porowatość ma znaczenie: im jest wyższa, tym włosy absorbują więcej wody, także wody zawierającej cząsteczki metali. Metale te wnikają do wnętrza włosów i mogą mieć niekorzystny wpływ na ich kondycję oraz wygląd, jak i efekty koloryzacji. Dlatego….

By odpowiednio reagować na wpływ przeróżnych czynników oddziałujących na włosy i podwyższających ich porowatość, postaw na rozwiązanie, które uzupełnia 1 milion mikropęknięć włosów w 1 minutę*: Pielęgnację przed szamponem Metal Detox od L’Oréal Professionnel Paris!

Cała pielęgnacja włosów z Loreal Metal Detox

 

Dzięki opatentowanej technologii z glicofillerem zapobiegającej nadmiernej absorpcji wody zawierającej metale, Pielęgnacja przed szamponem Metal Detox dogłębnie wnika we włókna włosów i wypełnia je aż do poziomu kory, tym samym uzupełniając mikropęknięcia na powierzchni łuski włosowej. To skoncentrowana kuracja z cząsteczką Glicofiller w stężeniu 2% o udowodnionej skuteczności na każdym rodzaju włosów:

  • 96% mniej złamań włosów**,
  • 72h nawilżenia i wygładzenia włosów**,
  • natychmiastowe ułatwienie rozczesywania każdego rodzaju włosów,
  • przeciwdziałanie porowatości włosów*.

Pomyśl o Pielęgnacji przed szamponem Metal Detox jak o wzmocnieniu docenianej przez fryzjerów i konsumentki gamy przeznaczonej do włosów farbowanych i zniszczonych, neutralizującej metale. Dzięki stosowaniu gamy Metal Detox z nową Pielęgnacją przed szamponem łuski szczelnie pokrywają włosy i chronią ich wnętrze, jednocześnie zmniejszając poziom porowatości włosów* i to już w ciągu 1 minuty i od pierwszego użycia. Oto najskuteczniejsze, jak dotąd, wydanie gamy Metal Detox!

Poza działaniem zmniejszającym poziom porowatości włosów, Pielęgnację przed szamponem Metal Detox docenisz za jej lekką żelową konsystencję, dzięki której produkt ten możesz stosować nawet codziennie – przy każdym myciu włosów! Po prostu zwilż włosy, podziel je na 2 sekcje, nałóż 2-4 pompek produktu (w zależności od długości włosów) i wmasowuj go w długości oraz końce włosów, aż pojawi się delikatna piana. Jeszcze nie spłukuj, lecz nałóż szampon Metal Detox, by oczyścić skórę głowy i włosy. Szampon stosuj jak zawsze, a następnie spłucz.  Nałóż maskę Metal Detox dla dodatkowego odżywienia i po kilku minutach ją spłucz, a pozostałe kroki swojej rutyny Metal Detox skomponuj według rodzaju włosów:

  • Włosy cienkie i średniej grubości– stosuj tylko olejek.
  • Włosy średniej grubości i grube– wybierz pomiędzy olejkiem lub kremem.
  • Włosy grube lub uwrażliwione– zastosuj zarówno krem, jak i olejek.

Stosuj kompletną gamę Metal Detox wraz z nową Pielęgnacją przed szamponem, by powstrzymać łamanie się włosów i zmianę koloru na włosach farbowanych!

Zobacz całą gamę Metal Detox

*Test instrumentalny po 10 użyciach Pielęgnacji przed szamponem + szamponu + maski + olejku Metal Detox.
**Test instrumentalny.

Komentarze do wpisu (0)
Napisz komentarz
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium